سوالات خود را در زمینه کامپیوتر و موبایل از ما بپرسید!

آخرین بروزرسانی 15 بهمن 1398

با توجه به توضیحات فوق بعنوان مثال در بعضی از مدلها سامانه انتقال دما از طریق بدنه آلومینیومی به جداره بیرونی صورت می‌گیرد. و در مدل‌های بالاتر انتقال دما علاوه بر بدنه از طریق جریان هوای عبوری از داخل سیستم توسط فن و رادیات مسی صورت می‌گیرد. در این شرایط بدنه بیرونی مینی کامپیوتر که کار انتقال دما را انجام می‌دهد تا حدودی گرم می‌شود (مخصوصا سمتی که پایه های گرافیک و CPU بر روی آن سوار شده است) و این موضوع از دیدگاه فنی یک ویژگی مثبت برای برای تبادل گرما به حساب می‌آید و بر روی کارآیی کامپیوتر تاثیر  ندارد.

مینی پی سی در دو حالت متصل به پشت مانیتور و قرارگیری بر روی پایه مورد استفاده قرار می‌گیرد (البته در بعضی از موارد مینی پی سی را به روی دیوار یا به زیر میز بوسیله براکتی که جزو محتویات جعبه آن به شمار می آید پیچ می کنند) . در هنگام استفاده از مینی کامپیوتر در پشت مانیتور احتمال افتادن مانیتور بر روی زمین بسیار غیر محتمل می‌باشد. و در صورت استفاده از این سیستم بر روی پایه، به دلیل اینکه اتصالات مختلف از قبیل کابل برق، مانیتور، موس و کیبورد (و دیگر درگاه های ارتباطی) به آن متصل می‌باشد و با توجه به وزن بسیار اندک آن شدت برخورد دستگاه با زمین در عمل متفاوت است‌،

جلوگیری از سرقت و جابجایی نت تاپ پی سی بیشتر به یک رویکرد فرهنگی نیازمند می‌باشد. در حدود 20 سال پیش که کامپیوترهای رومیزی امروزی در حال جایگزینی با مین‌فریم Mainframe Computer بودند، یکی از مواردی که مطرح می‌گردید احتمال دزدی و جابه جایی همین کامپیوترهای امروزی بود. حال پس از مدت 20 سال همین سوال برای مینی پی سی ها مطرح گردیده است.برای جلوگیری از سرقت و یا جابه جایی مینی پی سی،‌ می‌توانید مینی پی سی را بر روی پنل فلزی که در جعبه محصول قرار دارد نصب کنید و سپس این پنل را یا پشت مانیتور یا دیوار و یا به میز پیچ نمایید.

قیمت مینی پی سی در مقایسه با کامپیوترهای رومیزی به صورت نسبی می‌باشد ، عده‌ای قیمت این سیستم‌ها را کمتر و یا مساوی با کامپیوتر رومیزی و عده‌ای هم قیمت آن را بالاتر می‌دانند. این موضوع هم برگرفته از تنوع کیفیت ، گارانتی و قیمت‌های مختلف برای اجناس یکسان می‌باشد. ولی در عرف بازار هزینه تهیه یک کیس نسبت به یک مینی پی سی حدود 200 هزار تومان ارزان تر در می آید. در یک بیان می‌توان گفت که مینی پی سی آنقدر ویژگی و مزیت دارد (ابعاد کوچک ، مصرف برق بسیار پایین ، کاربری های جدید ، طول عمر بالاتر ، قابلت کارکرد مداوم ، بدون صدا ، قابلیت فروش مجدد پس از چندین سال با قیمت های روز و …. )

حجم بسیار کم، وزن 950 گرم، قابلیت اتصال به پشت مانیتور.مصرف برق 10 تا 15 وات در حالت عادی و 40 وات در حالت حداکثر (این وی‍ژگی در زمانیکه از UPS و یا برقِ بدون یارانه استفاده می‌شود به شدت چشمگیر می‌باشد).کارکرد مداوم و شبانه روزی بی صدا عدم نیاز به نگهداری خاص طول عمر مفید بسیار بالا کاربری های جدید قابلیت فروش مجدد پس از چندین سال با قیمت های روز ایجاد فضایی مهندسی و شکیل تر مخفی سازی

مینی پی پی سی سولمیت دارای دو سال گارانتی تعمیر و تعویض به صورت رایگان و با ثبت نام در سایت قابل تمدید به مدت سه سال می‌باشد.پس از دو سال گارانتی تعمیر و تعویض نیز سیستم‌ها دارای خدمات پس از فروش می‌ باشند. عمدتاً قطعات به کار رفته در نت تاپ پی سی شبیه قطعات لپ تاپ و PC می‌باشد که در این شرایط این دستگاه می‌تواند در تعمیرگاه‌ های مجاز کامپیوتر مورد سرویس قرار بگیرد.(باید توجه داشت که در این شرایط ضمانت سرویس داده شده با خود آن تعمیرگاه می باشد).

دارای طول عمر مفید تقریباً دو برابری ( 185000 ساعت ) نسبت کامپیوترهای رایج می باشد. بدلیل اینکه:در مینی پی سی عوامل خرابی محیطی مانند گرد و غبار شدید وجود ندارد.خرابی های برگرفته از حرارت موضعی در سی پی یو رایج نمی باشد.تبدیل پاور به یک آداپتور که حتی جلوی نواسانات برق را می‌گیرد.و حذف ترکیدگی رایج در خازن و مقاومت.  از سوی دیگر به دلیل اینکه نت تاپ پی سی در شرایط سخت به راحتی کار می‌کند بنابراین طول عمر بیشتری نیز در محیطهای معمولی دارد.

در صورت وجود مشکل با ما تماس بگیرید

تماس با ما

راهبری

سبد خريد من

بستن
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

نمایش سریع

بستن

دسته‌بندی‌ها